Kada je pravo vreme za učenje stranog jezika

Rano učenje stranih jezika postalo je imperativ modernog društva u kom živimo. Koje su dobrobiti ovog procesa?

Rano učenje stranih jezika postalo je imperativ modernog društva u kom živimo. Koje su dobrobiti ovog procesa?

Naučno je dokazano da učenje stranih jezika u početnim fazama života ima brojne prednosti. Razvija kognitivne sposobnosti, jača toleranciju i pozitivne stavove prema drugim kulturama, doprinosi razvoju govora na maternjem jeziku, usvajanju novih znanja i povećanju mogućnosti za odabir budućeg zanimanja, kao i stvaranju pozitivne slike o sebi i vlastitim sposobnostima.

U poređenju s odraslima, deca uče na lak i zabavan način, istražujući i sprovodeći eksperimente. Ona su motivisana vlastitom željom za usvajanjem novih znanja i tumačenjem pojava u svetu koji ih okružuje. Poseduju sposobnost nenamernog učenja govora, uče ga spontano, slušajući odrasle. Učenjem stranih jezika odmalena dete razvija pozitivan stav prema učenju, stiče samopouzdanje i uspešno usvaja nova znanja neophodna u budućnosti.

Predškolsko razdoblje je izrazito značajno za razvoj ljudskog bića i njegovih sposobnosti. Detinjstvo je razdoblje tokom kog najviše učimo i tada je naš mozak najotvoreniji za nova iskustva. S toga, mogli bismo da kažemo da je uzrast od 5 i 6 godina najpogodniji za početak učenja stranog jezika.

Rano učenje stranog jezika produktivan je proces jedino ako se odvija na detetu prirodan način što znači da se treba sprovoditi isključivo kroz igru.

Podelite ovaj tekst

Facebook
Twitter
LinkedIn